کمک به گسترش اوبونتو

از ویکی فارسی اوبونتو
پرش به: ناوبری، جستجو

مقدمه

ما برای گسترش اوبونتو و جامعهٔ کاربران اوبونتو ایران که دربردارندهٔ تاریخچه‌ای طولانی‌ از فعالیت‌های غیر مَجازی و مَجازی است، راهکار‌هایی پیشنهاد می‌کنیم.

فعالیت‌های مجازی

مشارکت در پروژه ویکی فارسی

یکی از کارهای مهم مشارکت در ایجاد، ویرایش، بازنویسی و بهسازی صفحات ویکی فارسی اوبونتو است.

برای شروع چگونه ویکی نویس شویم و همکاری در تکمیل ویکی را ببینید.

کمک به کاربران در انجمن اوبونتو

به پرسش‌های کاربران در انجمن‌های فارسی اوبونتو پاسخ دهید.

تولید نرم افزار آزاد

با طراحی، توسعه و ساخت برنامه نرم‌افزار‌های آزاد به معرفی این جامعه پرداخته و در توسعه آن گام بردارید.

نمونهٔ این نرم افزارها مدیر بارگیری پرسپولیس است.

کمک‌مالی به جامعه با پذیرش پروژه‌

بیشتر کاربران این جامعه دانش‌آموزان و دانشجویانی هستند که در این مرحله از زندگی خود درآمد ثابت و یا قابل توجهی ندارند؛ برای کمک‌مالی به جامعه و پیشبرد هرچه بهتر این انجمن، این دسته از کاربران می‌توانند با قبول پروژه‌های برنامه‌نویسی و سایر فعالیت‌های مفید و کسب درآمد نسبی، تمام یابخشی از آن درآمد را به جامعه کاربری اوبونتو ایران اهدا کنند. این فعالیت علاوه بر کمک به گسترش جامعه کاربری منجربه کسب تجربه عملی درکار و شناخته شدن بیشتر کاربر می‌شود.

فعالیت های غیر مجازی

جشن انتشار

جمع‌های کاربری به تداوم دوستی و تداوم آموزش کمک می‌کنند و ما در تلاشیم با کمک کاربران برای انتشار‌های بعدی اوبونتو،‌ جمعی دوستانه تشکیل دهیم.

برای کمک به برگزاری جشن انتشار می‌توانید به جامعه کاربری اوبونتو ایران مکانی مناسب برای جشن اهدا کنید و یا به جامعه کاربری اوبونتو ایران پول، وسایل و حتا خدمت‌های فردی اهدا کنید؛ فعالیت‌های شما در این مسیر باعث بهبود اوبونتو ایران و جامعه نرم افزار آزاد در ایران خواهد شد.

کمک رسانی حقیقی به کاربران تازه وارد

با توجه به کمرنگ شدن لاگ‌ها و حتا نبود آن‌ها در برخی مناطق کشور، اگر شما کاربری را می شناسید که کلید حل مشکل آن در دست شماست و در نزدیکی شما زندگی می‌کند، می‌توانید با کمک رسانی حضوری به او، باعث رفع مشکل کاربری در جامعه کاربری اوبونتو ایران شده و به پیشرفت این جامعه کمک کنید.

تبلیغ اوبونتو

برای پیشرفت جامعهٔ نرم‌افزار آزاد به هر روشی که می‌توانید سیستم‌عامل اوبونتو را به دیگران شناسانده و به آنها کمک کنید.